img

Plastik ve Kauçuk Enjeksiyon Kalıplar

FENTA Otomotiv olarak, plastik ve kauçuk enjeksiyon kalıp tasarımında yaygın olarak enjeksiyon yöntemlerini kullanarak hammaddesi plastik olan malzemelerin şekillendirmeleri yapılır. Firmamız uzun yılların vermiş olduğu uzmanlıklarla gelişen teknolojileri yakından takip etmiş ve etmeye devam etmektedir. Ar-Ge çalışmalarımız ile yenilikçi tasarımlarımızla kaliteli hizmeti sunmaktayız

Son yıllarda gelişmeye devam eden ve kullanımı yaygınlaşan plastik enjeksiyon kalıplama yöntemi firmamız tarafından da en yaygın hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Özellikle otomotiv aksesuar ve desenli kalıplarda edinmiş olduğumuz tecrübeler ile 1991 yılından bu güne hem plastik ve kauçuk kalıp üretimleri gerçekleştiriyor hem de seri üretim hizmeti veriyoruz. Plastik ve kauçuk üretim tesisimizde verdiğimiz seri üretim hizmetleri, Avrupa ülkeleri başta yer almak üzere her sektörde hem kalıp hem parça üretim yetkinliğine sahip sayılı firmalar arasında yer alıyoruz.

 

 

Ürün Geliştirme ve İmalat Süreci

FENTA Otomotiv olarak tüm baskı aşamalarında çözüm ortağı anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyor, kullanıcı hataları gibi yardım gerektiren durumlarda gerekli teknik desteğimizi sürekli olarak en hızlı şekilde müşterilerimize sunuyoruz. 

Müşterilerimiz, plastik enjeksiyon kalıbı üretimi yapılacak olan ürün ile ilgili numune veya tamamlanan bir ürünün 3D Prototipi geliştirilerek müşterinin onayına sunulur, bazı durumlarda ise hayallerindeki ürünü bize anlatırlar. Biz de müşterilerimizin isteklerini uzmanlığımızla birleştirir ve numune tasarım sürecini tamamlarız. Numune tasarım sürecinden sonra ise kalıp tasarım aşamasına geçeriz. Tasarım süreci tamamlaman plastik enjeksiyon kalıplarının son teknoloji ürünü olan makinelerimizde üretim planlaması yapılır ve son olarak imalat süreci başlar. Üretimi gerçekleştirilen plastik enjeksiyon kalıplarımızın deneme baskıları, ölçüm (cmm) kontrolleri, çapak ve çöküntü kontrolleri kalite departmanımız tarafından yapılır ve kullanma talimatı ile birlikte müşterilerimize teslim edilir.

 

 

İletişime Geçin
docxfilePDF