img

Alüminyum Enjeksiyon Kalıplar

FENTA Otomotiv olarak , Ağırlıklı olarak Otomativ ve Sanayi sektörüne Alüminyum Enjeksiyon Kalıbı yapmakta olan firmamız kalıp tasarımı ve imalatı konusunda uzman bir kadroya sahiptir.Müşteri talebi doğrultusunda ihtiyaca en uygun kalıp çözümleri sunarak ve  modern teknoloji kullanarak Kadrosundaki Uzman Ekibi ile sorunsuz üretim yapmaktadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, 3D katı model ve teknik resimlerine istinaden; Havuz boşaltmaları, kilit yuvaları, maça kanalları, açılı boynuz delikleri, itici delikleri, merkezleme delikleri, su kanalları gibi tüm özel işçilikleri istenilen kalıp setlerinizi montajlı üretmekteyiz.

Tüm kalıp setlerini üç boyutlu CMM ölçme cihazımızda ölçüyor ve kalite kontrol departmanımızca hazırlanan ölçüm raporu ile müşterilerimize teslim ediyoruz.

Alüminyum enjeksiyon döküm yöntemin de kullanılan malzemeler, dökülecek olan parçanın özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kurşun, kalay, Çinko ve Magnezyum gibi malzemeler tercih edilmektedir. Genellikle enjeksiyon döküm kalıplar iki parçadan oluşmaktadır. Bu kalıpların üzerinde bulunan çubuklar sayesinde parçanın daha kolay bir şekilde çıkarılması sağlanır. Yüksek sıcaklığa maruz kaldığın da çabuk eriyen bakır, alüminyum gibi alaşımlar için soğuk hazneli döküm yöntemleri tercih edilir. Ocakta eritilen metal alışımlar bir kepçe yardımı ile kalıba dökülür. Daha sonra ise piston sistemi ile erimiş metallar sıkıştırılarak kalıbın tüm köşelerinin dolması sağlanır. Ayrıca diğer malzemeler için de farklı döküm yöntemleri kullanılır. Alüminyum enjeksiyon işlemleri sırasındaa kullanılan malzemelerin fiziki özellikleri farklıdır.

Alüminyum enjeksiyon noktasında her türlü destek firmamız tarafından sağlanmaktadır. Üretilen tüm malzemeler detaylı bir şekilde kontrolden geçirilmektedir. Ayrıca döküm, kalıb tasarımı gibi işlemler uzman personellerimiiz tarafından yapılmaktadır. Firmamız her türlü ölçü ve şekil için Alüminyum enjeksiyon desteği sağlamaktadır. Firmamıza gelen tüm siparişler müşterilere temin edilen süreler içerisin de tamamlanmaktadır. Herhangi bir gecikmenin yaşanması asla söz konusu değildir.

 

İletişime Geçin
docxfilePDF